A tárcavezető a Magyar Bankszövetség online évzáró rendezvényére küldött videoüzenetben, megköszönve az együttműködést, példaként kiemelte: fontos volt a hiteltörlesztési moratórium bevezetésével magyar vállalkozások tízezreinek és emberek százezreinek átmenetet biztosítani a járvány idején.
Kitért arra is, hogy míg a világgazdaságból szinte kizárólag negatív hírek érkeznek, "addig mi Magyarországon napról napra jelentünk be újabb és újabb beruházásokat".
Az Eximbankkal kapcsolatban felidézte: novemberben az eddigi legnagyobb, 60 milliárd forint értékű kötvénykibocsátását hajtotta végre, valamint egy kétoldalú, 200 millió eurós hitelfelvételről is sikerült megállapodást aláírni. Így a következő időszakban a magyar cégek megnövekedett finanszírozási igényét is ki tudják majd szolgálni - közölte. Sok piaci lehetőség megnyílt a jelenlegi időszakban az exportképes magyar vállalatoknak.
Utalt arra, hogy a járvány miatt a világgazdaság eddigi növekedési üteme megtört, annak mindenképpen hatása van a magyar gazdaságra, mivel a világ egyik legnyitottabb gazdasága. Magyarország egyike a világ azon 35 országának, amelyek évente 100 milliárd euró exportteljesítményt képesek előállítani, ráadásul az elmúlt hat évben évről-évre megdőlt az exportrekord - sorolta.
Hozzátette: ha 10-12 évvel ezelőtt jött volna egy ilyen válság, az biztosan "ledöntötte volna a lábáról" az egész magyar gazdaságot. Az elmúlt tíz év megfeszített munkája eredményeképpen ma már van olyan életerős a magyar gazdaság, hogy ellen tud állni egy ilyen válságnak. A magyar bankrendszer is felkészültebb, mint volt a 2008-2009-es években. A magyar bankok helyzete is kellően stabil - mondta, hozzátéve: erre szükség volt, és lesz a következő időszakban.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: az új világgazdasági korszak hosszú távú nyertese lesz Magyarország, amihez szükség van a pénzügyi szektorral való jó együttműködésre is.