Nyitókép: MTI/Pénzjegynyomda

Változnak jövőre a SZÉP-kártya keretösszegei

Infostart
2020. október 16. 07:15
Eltűnnek a különbségek és vélhetően újra kell szociális hozzájárulási adót is fizetni.

Idén a kormány az egyedüli béren kívüli juttatásként adható Széchenyi pihenőkártya kereteit megemelte, és eltörölte a szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettséget a juttatásnál, ezzel segítve a nehéz helyzetbe kerülő turizmuson és vendéglátáson. Így jelenleg a kedvezményes adózású rekreációs keret vállalkozásoknál évi 800 ezer forint lehet, míg költségvetési szerveknél 400 ezer forint.

A SZÉP-kártya alzsebeire ezen belül legfeljebb a következő összegeket tölthetik fel kedvezményes adózással a cégek:

  • szálláshely alszámlára évi 400 ezer forint,
  • vendéglátás alszámlára évi 265 ezer forint,
  • szabadidő alszámlára évi 135 ezer forint.

Januártól visszaállt volna a kedvezményes adózású rekreációs keret, ami a vállalkozásoknál évi 450 ezer forint, költségvetési szerveknél pedig 200 ezer forint lett volna. A Pénzügyminisztérium által kedden benyújtott adótörvény-változási javaslat szerint viszont jövőre a béren kívüli juttatásoknál megszűnne a költségvetési szervek és a vállalkozások közötti különbség, azaz egységesen évi 450 ezer forint lenne a rekreációs keret – írja a 24.hu.

A törvényjavaslat arról nem tesz említést, hogy az alszámláknál terveznének változást, így vélhetően visszaállnak az április 22. előtti összeghatárok, vagyis

  • szálláshely alszámlára évi 225 ezer forintot,
  • vendéglátás alszámlára évi 150 ezer forintot,
  • szabadidő alszámlára évi 75 ezer forintot

utalhatna majd jövőre is kedvezményes adózással a munkáltató.

Emellett januártól visszaáll az is, hogy keretösszegeken belül 15 százalék szja-t és 15,5 százalék szochót kell fizetni. Keretösszegen felül továbbra is egyes meghatározott juttatásnak számít, amit a SZÉP-kártyára küld a munkáltató, és az adóalap 1,18-szorosa után kell megfizetni az szja-t és a szochót, ami összesen 35,99 százalékos adóterhet jelent.