Az államtitkár ismertette: a program a gazdálkodó szervezetek képzési igényeinek megfelelő ágazati képzőközpont kialakítását támogatja a közlekedési szektor sajátosságainak figyelembevételével oly módon, hogy a kialakított rendszer mintául szolgáljon egyéb ágazatok képzőközpontjainak kialakításához, és a kifejlesztett eszközök, rendszerek további képzőközpontokban is hasznosíthatóak legyenek.
A képzőközpont létrehozását indokolja, hogy a közlekedési ágazaton belül a gyakorlati képzéshez szükséges eszközök ára meghaladja a képző intézmények pénzügyi lehetőségeit, ami nehézkessé teszi a képzésszervezést, és hosszú átfutási időket eredményez a munkaerőpiaci igény felmerülése és az arra adott válaszok között.
A képzési központban a közlekedési ágazatban működő vállalkozások, felnőttképzési és szakképzési intézmények vehetik igénybe a csúcstechnológiás, gyakorlati oktatást szolgáló eszközöket, köztük szimulációs eszközöket. Az új képzési infrastruktúra hozzájárul ahhoz is, hogy a közlekedési ágazathoz tartozó iskolarendszerű szakképzésben tanulók képzésük során magas technológiai szintet képviselő eszközök használatát ismerjék meg - tette hozzá az államtitkár.
A támogatható tevékenységek között szerepel a módszertani, rendszerfejlesztési tevékenységek, új képzési programok kialakítása és megvalósítása, valamint az infrastrukturális háttér kialakítása - ismertette Rákossy Balázs.
A felhívásra a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal mint konzorciumvezető a konzorciumi tag KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft.-vel együttesen nyújthat be támogatási igényt, várhatóan 2018. december 12-étől.