Az Opus Global a közlemény szerint 28 érdekeltségét vonta be a konszolidációs körbe, a médiatevékenység, az energia- és nehézipar, az agrár- és feldolgozóipar, az építőipar, valamint az ingatlankezelés tartozott a tevékenységi körébe.
A vállalatcsoport az előzetes jelentés szerint konszolidált szinten 48,154 milliárd forint mérlegfőösszeggel zárta 2017-et. Az Opus-csoport egy év alatt csaknem megháromszorozta árbevételét, amely így 46,445 forintra nőtt. Míg 2016-ban csaknem 1 milliárd forintos veszteséget könyvelt el a társaság, addig 2017-ben adózott eredménye már 5,978 milliárd forint volt. Az adó- és kamatfizetés, valamint értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) 7,903 milliárd forintot tett ki. Az Opus konszolidált szintű saját tőkéje az előző év hasonló időszakához képest a duplájára nőtt, és kevéssel meghaladta a 15 milliárd forintot.
A közlemény kitér arra is, hogy az Opus Global stabil mérleggel, valamint kiváló organikus és akvizíciós kilátásokkal vágott neki a 2018-as évnek. Az idén februárban bejelentett, és jelenleg is zajló tőkeemelések hatására további jelentős fundamentumokkal gyarapszik a magyar gazdaság húzóágazataihoz tartozó társasági részesedések apportjával. Ennek eredményeként a társaság saját tőkéje várhatóan további 110-120 milliárd forinttal nő majd - teszik hozzá.
Az Opus Global Nyrt. részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a szerdai kereskedést 530 forintos árfolyamon zárták. Az elmúlt egy évben a papírok legmagasabb árfolyama 805 forint, a legalacsonyabb 45 forint volt.