Ennyivel kapnak többet a magyar munkavállalók - lapszemle

Infostart
2018. március 12. 07:51
Idén a cégek átlagosan 390 ezer forintot költenek egy dolgozó cafeteriájára, 4,5 százalékkal többet, mint 2017-ben.

A Magyar Idők szerint együttműködésre volna szükség a digitalizáció terén a cégek és az oktatás között, mivel a tanárok és oktatók jelentős része nincs tisztában az iparban zajló folyamatokkal, a munkahelyek elvárásaival és a gyakorlatban használt legkorszerűbb technológiákkal. Az oktatási intézmények és a cégek – ahogy a lap fogalmaz – nyitottak az együttműködésre.

Idén a cégek átlagosan 390 ezer forintot költenek egy dolgozó cafeteriájára, 4,5 százalékkal többet, mint 2017-ben - mondta Fata László cafeteria-szakértő a Világgazdaságnak. A lap a Szent István Egyetem és a Cafeteria Trend közös kutatására hivatkozva azt írja, hogy egy év alatt 10-ről 14 százalékra nőtt azon cégek aránya, amelyek évi 500 ezer forintot meghaladó összeget áldoznak munkavállalónként a cafeteriára, és 17-ről 24 százalékra nőtt a 400 ezer forintnál többet költők aránya.

Álom a román-magyar gyorsvasút – közli a Magyar Nemzet. A lapnak nyilatkozó szakértők úgy látják, hogy elképesztően sokba, akár háromezer milliárd forintba is kerülhet a Budapestet Kolozsvárral, valamint Bukaresttel összekötő gyorsvasút, ráadásul a romániai szakaszt lényegében a nulláról kellene felépíteni, annyira rossz állapotban vannak az ottani pályák.

 

A Portfolio szerint Donald Trump amerikai elnök acél- és alumínium vámja inkább politikai tőkekovácsolásnak jó, mintsem a bajba sodródott ipari munkások és az Egyesült Államok gazdaságának megsegítésére. Hosszú távon néhány amerikai acél- és alumíniumipari vállalaton kívül mindenki veszít: a világgazdaság, beleértve az Egyesült Államokat, az amerikai emberek, de még az amerikai vállalatok is.

A Világgazdaság arról ír, hogy bár 284 fővel többen dolgoznak a hitelintézeti szektorban, mint egy éve, megállni látszik a növekedési trend. A bankfiókok száma folyamatosan csökken, hisz december végén 2420 kirendeltség működött az országban, ami 274-gyel kevesebb az egy évvel korábbinál.

A Pénzcentrum.hu annak járt utána, hogy érzékeltek-e bármit a biztosítók az év elején nyilvánosságot kapott ferihegyi poggyász-fosztokgatásokról szóló hírekből, emelkedett-e a szerződéskötések, esetleg a bejelentett káresemények száma az azóta eltelt időszakban? Bővebben a lopásokról, illetve az ezekről közölt sajtóhírek hatásairól a portálon olvashatnak.