Hol találkozhat majd a hétköznapi ember a blokklánccal?

Infostart / InfoRádió - Czwick Dávid
2018. február 5. 06:44
A blokklánc (blockchain) technológiát a szobafoglalástól a repülőjegy-vételig mindenhol lehet használni, ahol a pontosságnak és a kalkulációnak nagy szerepe van.

A blokklánc technológia mindenhol használható, ahol a kalkulációnak és a pontosságnak nagy szerepe van, közölte Bod Péter Ákos, a jegybank volt elnöke egy a témában tartott konferencia apropóján.

Bod Péter Ákos az InfoRádiónak elmondta, hogy az összekapcsolt számítógépek által egy zárt rendszert alakítanak ki, amibe kívülről nem lehet belenyúlni, ezért többek között akár választások lebonyolítására is alkalmas lehet.

Hozzátette, a bankrendszerben úgy lehet alkalmazni az új technológiát, hogy a "helyi pénz", kriptopénz teremtésekor leképezi a nemzeti bankok működését, ugyanis már a mai valuták mögött sincs már tényleges fedezet (arany vagy más megfogható érték), hanem szabályozzák a kínálatát, és ha és a kereslet-kínálat arányban van, akkor ez a fizetési eszköz többé-kevésbé értékálló (ilyen a dollár, az euró és a forint is). Ha a keresletet támasztja a gazdaság, a kínálatot szabályozza a pénzügyi rendszer sok szabályon keresztül, és ha ez a kettő találkozik, akkor bízunk benne, elfogadjuk.

Terjedni fog ez a technológia, amely megosztott rendszerekben, kevés szuperszámítógép helyett nagyon sok kisebb szereplő számítógépes kapacitását igénybe véve működik.

„Ez az új világnak az egyik teremtménye, és rengeteg módon lehet használni.

Hiszen, aki részt vesz egy ilyen tranzakcióban az azonnal látja az eredményt, ráadásul nemcsak ő látja, hanem mások is, tehát minden adott pillanatban mindenki számára áttekinthető” – magyarázta a jegybank volt elnöke. Hozzátette, ezt a technológiát az anyagszállításon kezdve a minőségellenőrzésen át a szobafoglalásig és a repülőjegy-vételig mindenhol lehet használni, ahol a pontosságnak és a kalkulációnak nagy szerepe van. 


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Pénzügyi lufi, vagy kincses bánya az új technológiai eszköz?
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást