eur:
395.39
usd:
371.97
bux:
65428.99
2024. április 16. kedd Csongor
A brit gazdaság könnyedén ledolgozhatja a Brexit hátrányait

A brit gazdaság könnyedén ledolgozhatja a Brexit hátrányait

A brit gazdaság az idén minden bizonnyal jobban teljesít majd a prognózisoknál, az elkövetkező években pedig a világgazdasági fellendülésből származó előnyök könnyedén ellentételezik majd az Európai Unió elhagyásából származó hátrányokat - jelentette ki Jim O'Neill, a Goldman Sachs egykori közgazdásza, korábbi brit pénzügyminiszter a BBC rádiónak adott interjúban.

Jim O'Neill - aki a 2016-os Brexit-referendum során az unióban maradás mellett állt ki - az interjúban úgy fogalmazott, hogy "szokatlan helyzetbe keverte magát Nagy-Britannia a kilépéssel, de egyáltalán nem ez az ország legnagyobb problémája".

Hozzátette: "nem gondoltam volna, hogy az ország gazdasága olyan jó állapotban lesz, mint amilyennek jelenleg tűnik. Északnyugat-Angliával az élen, egyes országrészek valójában sokkal jobban teljesítenek mint azt sokan gondolnák. Mindemellett a világgazdasági teljesítmény is sokkal kedvezőbben alakult a vártnál, ami sokat javít az Egyesült Királyság pozícióján."

A brit gazdaság, a világ hatodik legnagyobbika, tavaly egyes becslések szerint 1,8 százalékkal növekedett, lassabban az 2016-os 2,0 százaléknál. A Bank of England szerint az idei GDP-növekedés 1,6 százalékos lesz, Jim O'Neill szerint viszont a legalább négy százalékosra várt globális növekedés függvényében ennél magasabb.

A Cambridge Econometrics gazdaságkutató intézet nemrég kiadott elemzése szerint a brit bruttó hazai termék 3 százalékkal lehet kisebb 2030-ra, ha az ország kereskedelmi megállapodás nélkül hagyja el az EU-t ahhoz képest, mint amekkora az unióban maradva lehetett volna. "Ha viszont ez a legrosszabb, amire a Brexit miatt számítani kell, akkor egyáltalán nincs miért aggódni" - hangsúlyozta Jim O'Neill.

"A magam részéről persze azon a véleményen vagyok, hogy egy kemény-Brexit esetén, kereskedelmi megállapodás nélkül, három százaléknál nagyobb is lehet a lemaradás" - tette hozzá, megjegyezve ugyanakkor, hogy a világgazdaságban zajló kedvező folyamatok és a termelékenység javulása együttesen az elkövetkező évtized végéig könnyedén ellentételezhetik a feltételezett három százalékos lemaradást.

Címlapról ajánljuk

Rendőrök vetettek véget a brüsszeli konferenciának, amelyen Orbán Viktor is beszédet mondana

Az első napon leállíttatta a belga rendőrség a Nemzeti Konzervativizmus Konferenciáját Brüsszelben. A helyi jelentések szerint a rendezvény folytatódik, de új vendégeket már nem engednek be. A hatóságok a délutánra meghirdetett ellentüntetésre hivatkozva akarják beszüntetni a konferenciát, amelyet korábban már két brüsszeli helyszín is elutasított.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.17. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Úgy tűnik elmúlt az az időszak, amikor csak úgy kapkodtak a felvehető emberek iránt a cégek. Az USA-ban és szerte Nyugat-Európában enyhült a munkaerőpiac feszessége, így a cégek egyre válogatósabbak lettek a toborzás során, ami az elhúzódó állásinterjúkon is meglátszik. A korábban megszokotthoz képest általában több fordulón is bizonyítani kell a jelölteknek, akik gyakran összetettebb megoldandó feladatokat is kapnak. Előfordul az is, hogy az állásinterjúk után még hosszú ideig jegelik a jelölteket, amiben az is szerepet játszik, hogy a gazdasági helyzet bizonytalansága miatt nem is biztosak abban a cégek, hogy feltétlenül be kell tölteniük egy újonnan megnyílt, vagy üressé vált pozíciót, inkább kivárásra játszanak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 16. 17:01
×
×
×
×