eur:
392.88
usd:
366.09
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
Tovább drágulnak az ingatlanok

Tovább drágulnak az ingatlanok

Az eddig olcsónak tartott ingatlanok jelentősen drágultak, illetve a legdrágább ingatlanok továbbra is tartják az értéküket. Budapesten jelenleg még mindig a Belvárosban vannak a legdrágább lakások.

Az elmúlt évekkel szemben területi szinten megkezdődött az árak kiegyenlítődése az ingatlanpiacon – áll az OTP legfrissebb Lakóingatlan Értéktérkép elemzésében. A friss elemzésből kiderül, hogy az eddig trendekkel ellentétben nem a drágább ingatlanok drágulnak, hanem az olcsóbb területeken emelgettek meg az árak.

Az olcsóbb árfekvésű területeken, mint például a községek esetében éves szinten 10 százalékra emelkedtek az árak, addig Budapesten az árnövekedés 15 százalékra mérséklődött, mondta Valkó Dávid, az OTP Jelzálogbank ingatlanpiaci vezető elemzője az InfoRádiónak.

Az elemző szerint beszédes adat, hogy amíg Győr-Moson-Sopron megye az elmúlt időszakban az egyik legnagyobb mértékben drágult, most áremelkedés szempontjából az utolsók között szerepel. Budapesten a legjobban dráguló kerület a XXIII. kerület lett, amely jellemzően az egyik legolcsóbb és legkevésbé dráguló kerületek közé tartozott, míg a felkapottaknak tartott V.,VI. és VII. kerületek mára a középmezőnybe mérséklődtek.

„Természetesen továbbra is az V. kerület áll az élen a 700 ezer forintot elérő átlag árral.  Ebben benne vannak a legrosszabb állapotú földszinti, felújítandó, sötét belsőudvari lakások is!”

– mondta Valkó Dávid, utalva arra, hogy ilyen szintű négyzetméter ár sehol sincs a fővárosban. A szakember azt is elmondta, hogy a kerületben van az főváros legdrágább körzete: a 1051 irányítószám alatt az ingatlanok meghaladják a 780 ezer forintos négyzetméter árat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×