eur:
394.08
usd:
368.38
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk
Szijjártó elárulta, hogy mit nem akar senki

Szijjártó elárulta, hogy mit nem akar senki

A lehető legátfogóbb szabadkereskedelmi megállapodásra van szükség Nagy-Britannia és az Európai Unió között – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, miután a visegrádi országok külgazdasági miniszterei Budapesten tárgyaltak a brit pénzügyminiszterrel.

A közép-európai országoknak, a V4-nek a Brexit lehetséges hatásai jelentős kereskedelmi és növekedési kihívásokat, valamint kockázatokat jelentenek, ezért helyes, ha a V4 tagjai közösen készülnek fel arra, hogy az esetleges negatívumokat kezelhessék – vélekedett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Várkert Bazárban tartott egyeztetést követően.

„Magyarország azt szeretné, ha a lehető legszéleskörűbb és legátfogóbb szabadkereskedelmi megállapodás jönne létre Nagy-Britannia és az Európai Unió között, olyan szabadkereskedelmi megállapodás, amely a gazdasági, a kereskedelmi és a befektetési kapcsolatokat akadálymentesen tartja fenn, amennyire csak lehet, az Európai Unió és Nagy-Britannia között” - emelte ki.

Ha nem kötnének a felek megállapodást, akkor a Kereskedelmi Világszervezet szabályai alapján üzletelhetnének a továbbiakban.

Ez vámok és nem vámjellegű kereskedelmi akadályok létrejöttét jelentené a brit-európai kereskedelemben, de reméli, hogy ezt senki sem akarja.

A miniszter mindemellett fontosnak nevezte a szigetországban dolgozó uniós állampolgárok védelmét és lehető legszorosabb biztonságpolitikai együttműködés fenntartását Nagy-Britannia és az unió között.

Phillip Hammond brit pénzügyminiszter szintén reményét fejezte ki, hogy a jövőben is szorosan működhet együtt Nagy-Britannia a visegrádi négyekkel és aláhúzta, hogy az unióból való kiválás nem változtat a szigetország globális elkötelezettségein.

Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 24. 21:49
×
×
×
×