eur:
393.73
usd:
365.39
bux:
0
2024. március 29. péntek Auguszta

Stratégiai együttműködést kötött a Mol-csoport és a Fővárosi Vízművek

Stratégiai együttműködést kötött a Mol-csoport és a Fővárosi Vízművek, a megállapodás szerint a két vállalat törekszik arra, hogy nemzetközi infrastrukturális projektek megvalósításában közösen vegyenek részt.

A Mol-csoport közleménye szerint a két cég együttműködése szakmai tudásmegosztásra és a két vállalat közötti szinergiák kihasználására épül.

Közölték: a Föld édesvíz-készlete véges - 2030-ra a vízkészlet a szükséglet 60 százalékát fedezi -, éppen ezért innovatív megoldásokra van szükség a vízgazdálkodásban.

A Mol-csoport nemrég bejelentett, 2030-ig szóló hosszú távú stratégiájával összhangban a vállalatcsoport a jövőben szélesíteni kívánja üzleti tevékenységét, és iparági szolgáltatásokkal is nyit a piac felé. A Mol az olajiparban több évtizedes nemzetközi színvonalú technológiai és csővezeték-építési, valamint hálózatüzemeltetési tapasztalatra tett szert, ezt ötvözi most a tanácsadási, illetve mérnök-szolgáltatási tevékenységgel a nemzetközi piacokon is mind aktívabb szerepet vállaló Fővárosi Vízművek vízi-közművek építésében és üzemeltetésében szerzett szakértelmével.

Címlapról ajánljuk
„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

Nem sok magyar internetező lehet már, aki ne hallott volna a Temuról, a kínai webshopról, amely pár hónapja robbant be a hazai e-kereskedelmi piacra és mostanra az egyik legnagyobb szereplővé vált. Az agresszív terjeszkedés és a szürreálisan alacsony árak komoly felzúdulást idéztek elő az online kiskereskedelmi szegmensben, akkorát, hogy már a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálódik a cégnél. De vajon hogy képes fennmaradni a Temu anyacége, mikor nagy valószínűséggel minden – egyelőre ingyenes – szállításon pénzt veszít, mekkora lehet a részesedése itthon, és mi lesz az áfával, amit a vásárlásaink után kell befizetniük a magyar államkasszába. Ezeknek jártunk utána a Portfolio Checklist különkiadásában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×