Az MFB törvény által előírt feladata, hogy tevékenységéhez forrást vonjon be. Ezért van kiemelt jelentősége a ma aláírt konzorciumi szerződésnek, hiszen a Bank rendkívül kedvező feltételekkel, hazai forrásból jut hitelhez, mellyel csökkentheti nemzetközi kitettségét is.
A 150 milliárd forint összegű, hatéves futamidejű hitelt legfeljebb 5 részletben nyújtja a konzorcium. A hitel részletekben történő lehívása lehetővé teszi, hogy a bank a források felvételét az eszközoldali műveletek finanszírozási igényeihez igazítsa. A klubhitel aláírása fontos mérföldkő az MFB életében, mivel a konstrukció kamatkondíciói kedvezőbbek a Bank legutóbbi, euróban denominált nemzetközi kötvénykibocsátásához képest.
A forrásbevonással az MFB növelheti mérlegfőösszegét és jelentős lépést tehet a növekedési célú feladatainak teljesítése felé, melyeket a 2016-os üzleti tervében fogalmazott meg.
A hitelt nyújtó konzorcium tagjai: Budapest Bank Zrt., CIB Bank Zrt., Erste Bank Hungary Zrt., FHB Bank Zrt., K&H Bank Zrt., MKB Bank Zrt., OTP Bank Nyrt., Raiffeisen Bank Zrt., Takarékbank Zrt., UniCredit Bank Hungary Zrt. A hitelszerződéssel kapcsolatos koordinációs ügynöki feladatokat az OTP Bank látja el.
A Magyar Nemzeti Bank és a Kormány gazdaságpolitikájának megfelelően a Magyar Fejlesztési Bank stratégiai célkitűzései közé tartozik, hogy erősebben támaszkodjon a hazai bankközi piacra és a magyar tőkepiacra. A klubhitel fontos eleme ennek a folyamatnak, melynek egyik első állomásaként az MFB 2015 szeptemberében elindította 200 milliárd forint keretösszegű belföldi kötvény-kibocsátási programját. A Budapesti Értéktőzsde 2015-ös Tőzsdei Legek versenyében „Az év új értékpapír kibocsátója” címet a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. nyerte el.