A Tigáz is kivonul a lakossági gázszolgáltatási piacról

Infostart
2015. június 15. 17:56
A Tigáz is kivonul a lakossági gázszolgáltatási piacról - ez azt jelenti, hogy földgázt hamarosan csak -a most már állami tulajdonú- Főgáz szolgáltathat a lakosságnak. Panulin Ildikó összefoglalója.

1,2 millió fogyasztót érint a Tigáz döntése, miszerint kéri: a Magyar Energetikai- és Közműszabályozási Hivatal vonja vissza egyetemes gázszolgáltatói engedélyét. A társaság ezt hétfő délután közölte, hozzátéve azt, hogy az ügyfeleknek jelen pillanatban nincs teendőjük a szolgáltatóváltást illetően, hiszen az új szolgáltató kijelölésére az energiahivatal jogosult.

A bejelentés akár meglepő is lehetett, de az nem lesz meglepetés, hogy ki lép a Tigáz helyére, hiszen a lakossági gázszolgáltatási piacon már csak egyetlen cég szolgáltat, ez a már állami tulajdonú Főgáz. Ahogy az sem meglepetés, hogy miért döntött a kivonulásról az Eon és a GDF Suez után a Tigáz is: mindhárom cég komoly veszteséget realizált az elmúlt években a rezsicsökkentés, azaz a hatósági árak miatt.

Így a nemrég még 600 ezres ügyfélszámmal rendelkező Főgázból nagyon gyorsan 3,1 milliós ügyfélkörrel rendelkező, a teljes lakossági gázszolgáltatási piacot lefedő egyedüli szolgáltató lesz, így arra sem lesz szükség, hogy átcsábítsák a fogyasztókat, ahogy azt az Első Nemzeti Közműszolgáltató stratégiájában megfogalmazták.

Az energiahivatal döntése szerint az Eon ügyfelek 2016 január elsejétől, a GDF Suez lakossági fogyasztói pedig 2016. július 1-jétől kerülnek át a Főgázhoz, hamarosan a Tigáz ügyfelei is megtudhatják, mikortól számítanak az állami cég ügyfeleinek.