Így épülhet meg az M4-es autópálya Cegléd és Budapest között

InfoRádió / MTI
2014. február 4. 18:28
A szakmai tervek alapján 2020-2022-re épülhet meg az M4-es autópálya Ceglédet Budapesttel összekötő szakasza, melyet várhatóan saját költségvetéséből kell majd finanszíroznia a magyar államnak - jelentette ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkára kedden, egy Abonyban tartott sajtótájékoztatón.

Völner Pál a Pest megyei kisvárosban hangsúlyozta: az Abony és Fegyvernek között, mintegy 30 kilométer hosszon kezdődő kivitelezés mellett az M4-es autópálya további részének előkészítését is folytatja a kormány.

A Ceglédet Budapesttel összekötő szakasz megépítését befolyásolja, hogy a Közép-magyarországi régióhoz tartozó Pest megye hátrányban van az uniós pályázati támogatások elosztásánál - közölte az államtitkár, aki szerint az M4-esnek ezt a részét várhatóan tisztán állami forrásból kell majd megépíteni.