Miből profitált a pénzügyi szektor?

Infostart
2013. augusztus 28. 07:52
Az informatika elmúlt években felgyorsult fejlődéséből a pénzügyi szektor is bőven profitált. A Daimler számára kedvező ítéletet hozott a legmagasabb francia közigazgatási döntéshozó szerv. Gazdasági lapszemle.

Az informatika elmúlt években felgyorsult fejlődése olyan technológiák megszületését hozta magával, amelyek a pénzügyi szektor számára költséghatékonyságot, az ügyfél-elégedettség növelését és többek között biztonságos online működést tesznek lehetővé. Az utóbbi időben szűkre kellett szabniuk a pénzintézeteknek és a közszféra szereplőinek IT-költségvetési keretüket, emiatt különösen fontos átgondolniuk, mire érdemes költeni. Erről ír a pénzcentrum.hu.

A Daimler számára kedvező ítéletet hozott a legmagasabb francia közigazgatási döntéshozó szerv, az Államtanács a magyar Mercedeseket is érintő regisztrációs tiltás ügyében. A döntés értelmében a bíróság felfüggesztette a francia kormány tiltását, és engedélyezte a cég új kompakt modelljeinek regisztrációját. Az ítéletet üdvözölte a vállalat, majd úgy fogalmazott, hogy remélik az elkövetkezendő 48 órában megkezdődik az országban veszteglő modellek regisztrációja - írja a Reutersre hivatkozva a portfolio.hu.