Orbán Viktor: Elképzelhető a 9 százalékos személyi jövedelemadó

Infostart
2013. május 30. 13:00
Hosszú távon elképzelhető a 9 százalékos személyi jövedelemadó bevezetése, de jelenleg nem elég erős Magyarország ehhez - mondta Orbán Viktor kormányfő az InfoRádió Aréna című műsorának felvételén.

A miniszterelnök nem lát indokot arra, hogy hozzányúljanak az adórendszerhez, hiszen az alacsony jövedelemadó munkára ösztönöz, így a továbbiakban is inkább a fogyasztási oldalról szeretnék biztosítani a költségvetési bevételeket.

A kormány három éves munkáját értékelve úgy fogalmazott, hogy sikerült az országot kihúzni a gödörből. Magyarország képes volt kijönni a nemzetközi pénzügyi segélyprogramokból, így saját maga fenntartásával megszerezte a jogot arra, hogy saját sorsáról döntsön - mondta Orbán Viktor. A túlzottdeficit-eljárás megszüntetését ajánló bizottsági állásfoglalást úgy értékeli a miniszterelnök, hogy a kormány mozgástere megnő, biztonságban vannak az uniós források.

A zárolásokat fenntartják, és az előzetesen bejelentett intézkedések közül megvalósítják, hogy az egyszeri beruházásokat nem a költségvetés, hanem az állami vagyon mozgósításának terhére fogják elvégezni. A reklámadóról azt mondta Orbán Viktor, hogy egy szakmai egyeztetés még hátra van, de a kormány szándéka szerint júliustól bevezetik az új adónemet.

A teljes beszélgetést este 7 órától hallhatják az InfoRádióban.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Orbán Viktor az Arénában
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást