A vártnál kicsit alacsonyabb az infláció

InfoRádió / MTI
2010. szeptember 10. 09:02
Augusztusban 0,6 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak és 3,7 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban. Az elemzők 4,0 százalékos éves inflációt vártak.

Az élelmiszerárak egy hónap alatt 1,9 százalékkal csökkentek, amelynek hátterében az idényáras élelmiszerek (burgonya, friss zöldség, gyümölcs) meredek, közel 14 százalékos áresése áll - mondta Minary Borbála, a KSH főosztályvezető-helyettese.

Az idén az első nyolc hónapban átlagosan 5,2 százalékkal voltak magasabbak az árak, mint az előző év azonos időszakában.

A maginfláció augusztusban 0,3 százalék volt a júliusi 0,1 százalékot követően, 12 havi összehasonlításban 1,5 százalékkal emelkedett az előző havi 1,3 százalékról. A nyugdíjas fogyasztó kosárra számított 12 havi árindex 4,0 százalék volt, az egyhavi 0,9 százalékkal csökkent.

A fogyasztói árak júliusban 0,1 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest, és 4,0 százalékkal haladták meg az egy évvel azelőtti szintet. Tavaly augusztusban a havi infláció 0,3 százalékkal csökkent, az éves 5,0 százalék volt.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Madár István, a Portfolio.hu elemzõje
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást