Az állam is jól jár a tíz kisadó megszüntetésével

Infostart
2010. június 9. 16:13
A tíz kisadó eltörlése jelentős adminisztrációs könnyítést fog jelenteni a vállalkozásoknak - mondta el az RSM-DTM adópartnere. Hegedűs Sándor hozzátette: kérdéses, hogy melyik adónemeket szünteti meg a kormány, és annak mekkora lesz a költségvetési hatása. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára is pozitívnak értékelte az Orbán Viktor által bejelentett tervezett változtatásokat.

A tíz kisadó eltörlése nem csak a kis-és közepes vállalkozásokat érinti majd, de ők lesznek azok, akik számára az adminisztráció tekintetében nagy könnyebbséget jelentenek a változtatások - mondta az InfoRádiónak az RSM-DTM adópartnere.

Hegedűs Sándor kiemelte: több kisadó kivezetésével az állam is jól jár, mert némelyikkel több volt az adminisztrációs költsége, mint a bevétele.

A szakértő kiemelte a rehabilitációs hozzájárulást, amelyet a 25-nél több főt foglalkoztató vállalkozások fizettek, egy évben akár 900 ezer forintot is. Ebből a költségvetés 60 milliárd forint bevétellel számol, ezért kérdéses, hogy ezt eltörlik-e, csakúgy, mint az állam számára 49 milliárd forint bevételt hozó szakképzési hozzájárulást.

Hegedűs Sándor azonban hozzátette, hogy számos olyan kisadó van, amelyek elenyésző bevételt jelentenek a büdzsének, ám a vállalkozók egyelőre várják, hogy a tízes körbe mely adónemeket válogatják be.

Könnyebb és gyorsabb lesz beruházni


A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára is pozitívan értékelte Orbán Viktor által bejelentett 29 pontos akciótervet. Dávid Ferenc jó kezdeményezésnek tartja, hogy a társasági adó 19-ről 10 százalékra csökken, és azt is fontos lépésnek nevezte, hogy az 50 milliós adóalaphatár 500 millióra emelkedik.

A tíz kisadó kivezetésének is örülünk, és a kormány nagy gesztust tett a vállalkozók felé a vállalkozói vagyon öröklési illeték alól való felmentésével - tette hozzá a főtitkár, aki kiemelte, hogy a Széchenyi-kártya hitelkeretének határa 25-ről 50 millió forintra emelkedik, és hogy ezentúl nem csak forgóeszköz-hitelre használhatják a pénzt a vállalkozók, hanem beruházásra és pályázati önerőre is felvehetik.

Pozitívnak tartja, hogy a beruházásokhoz szükséges 50 engedély harmadát eltörli az új kormány, így gyorsabban és könnyebben lehet majd beruházást elindítani Magyarországon.

Dávid Ferenc szerint a 3,8 százalékos államháztartási hiány fenntartása nem engedte meg, hogy az élőmunka terheket tovább csökkentsék, így elmaradt többek között a társadalombiztosítási járulék lefaragása. Tudomásul kell vennünk, hogy ész nélkül nem követelhetjük a járulékok csökkentését - hangsúlyozta a főtitkár.

Hanganyag: Kaputa Júlia


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Dávid Ferenc
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Hegedûs Sándor
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást