eur:
395.39
usd:
371.97
bux:
65428.99
2024. április 16. kedd Csongor

A magyarországi minimálbér a legalacsonyabbak között van az Unióban

Magyarországon a 16. legalacsonyabb a minimálbér az unió 20, legkisebb fizetést előíró állama közül - derült ki az Eurostat felméréséből.

A statisztikai hivatal az összesítésben három csoportra osztotta az országokat: Magyarország a legalacsonyabb, 400 euró alatti minimálbért alkalmazó kilenc volt szocialista állam között is csak az ötödik helyen áll.

Ebben a csoportban a legmagasabb összeget, 306 eurót Csehországban fizetik, de Magyarországot megelőzi Észtország, Lengyelország és Szlovákia is. A legmagasabb a minimálbér, 1462 euró, Luxemburgban és Írországban, ezek az államok a 6-800 euró fölötti minimálbért alkalmazó országok csoportjába tartoznak. Az Eurostat az úgynevezett várárlóerői norma alapján is vizsgálta a minimálbért. A legmagasabb és legalacsonyabb összeg közötti különbség ez alapján a mutató alapján jelentősen csökkent, de Magyarország így is csak egy helyezést lépett előre az összes országhoz képest.

Címlapról ajánljuk

Rendőrök vetettek véget a brüsszeli konferenciának, amelyen Orbán Viktor is beszédet mondana

Az első napon leállíttatta a belga rendőrség a Nemzeti Konzervativizmus Konferenciáját Brüsszelben. A helyi jelentések szerint a rendezvény folytatódik, de új vendégeket már nem engednek be. A hatóságok a délutánra meghirdetett ellentüntetésre hivatkozva akarják beszüntetni a konferenciát, amelyet korábban már két brüsszeli helyszín is elutasított.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.17. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Úgy tűnik elmúlt az az időszak, amikor csak úgy kapkodtak a felvehető emberek iránt a cégek. Az USA-ban és szerte Nyugat-Európában enyhült a munkaerőpiac feszessége, így a cégek egyre válogatósabbak lettek a toborzás során, ami az elhúzódó állásinterjúkon is meglátszik. A korábban megszokotthoz képest általában több fordulón is bizonyítani kell a jelölteknek, akik gyakran összetettebb megoldandó feladatokat is kapnak. Előfordul az is, hogy az állásinterjúk után még hosszú ideig jegelik a jelölteket, amiben az is szerepet játszik, hogy a gazdasági helyzet bizonytalansága miatt nem is biztosak abban a cégek, hogy feltétlenül be kell tölteniük egy újonnan megnyílt, vagy üressé vált pozíciót, inkább kivárásra játszanak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 16. 17:01
×
×
×
×