Vegyes kép a külföldi tőzsdéken

InfoRádió / MTI
2009. április 24. 08:16
A tokiói értéktőzsde fő mutatója pénteken negatív területen végzett, a bankrészvények drágulása nem ellensúlyozta az ipari részvények folytatódó olcsóbbodását, a vegyes, illetve rossz első negyedévi eredmények miatt. Erősödtek viszont a vezető New York-i tőzsdemutatók.

A 225 válogatott tokiói részvény Nikkei mutatója 139,02 pontos, 1,57 százalékos veszteséggel 8707,99 ponton zárt, 1,71 százalékkal alacsonyabban az év véginél.

A tokiói tőzsdezárás idején a hongkongi értéktőzsde Hang Seng mutatója 0,43 százalékos veszteségben, a szöuli Kospi 1,07 százalékos veszteségben, a sanghaji összetett mutató 0,25 százalékos nyereségben volt az előző záróhoz képest.

Erősödtek a vezető New York-i tőzsdemutatók a csütörtöki kereskedésben. A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 0,4 százalék (6,09 pont) növekedéssel 1652,21 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 7957,06 ponton zárt 0,9 százalék (70,49 pont) emelkedéssel.

A kereskedés kezdetén mindkét index jelentősen gyengült elsősorban a kedvezőtlen lakáspiaci és foglalkoztatási adatokra. Eközben több cég, köztük a UPS kedvezőtlen kilátásokról számolt be. Mindezeket akkor nem tudták ellensúlyozni, hogy néhány vállalat, köztük az Apple, a becsültnél jobb negyedéves eredményt közölt.