"Magyarország megítélése drámaian romlott a befektetők szemében"

Infostart
2008. október 22. 10:48
A magyar tőzsde az egyetlen hely, ahol megmaradt a likviditás, és itt jelzik főként a külföldi befektetők a magyar gazdaságról alkotott véleményüket - mondta az InfoRádiónak a portfolio.hu elemzője. Bán Zoltán hozzátette: a magyar gazdaságot az OTP-n keresztül ítélik meg, mert a bankpapír szorosan együtt mozog a forinttal és a gazdasággal.

Az OTP-részvények azok, amelyekkel makrogazdasági nehézségek esetén üzletelnek a befektetők: likvid, eladható, shortolható, árfolyammozgásuk pedig szorosan követi a forint és a gazdaság változásait - mondta az InfoRádiónak a portfolio.hu elemzője, aki szerint a banki papírok azért vesztettek sokat az értékükből az utóbbi időben, mert Magyarország megítélése drámaian romlott a befektetők szemében.

Bán Zoltán hozzátette: az elmúlt hetekben az OTP-részvények árfolyamuk 60 százalékát elbukták, és bár még nem jelentek meg a friss tulajdonosi statisztikák, minden bizonnyal főleg a külföldiek adják el a papírjaikat.

A szakértő szerint csak azoknak éri meg most a bank részvényeiből vásárolniuk, akik nagyon hosszú távra terveznek."Bizonyos időtávon túl az OTP jó befektetés lehet, rövid távon azonban eléggé egyértelmű a folyamatos csökkenés trendje" - hangsúlyozta.

A bank folyamatosan vásárolja saját részvényeit, ám akkora az eladói nyomás, hogy az árfolyamot nem tudja befolyásolni - jegyezte meg Bán Zoltán, aki szerint nem elképzelhetetlen, hogy a jelenlegi árfolyamszintnél valaki nagyobb részesedést vásároljon az OTP-ben.

A portfolio.hu elemzője ugyanakkor közölte: mostanában nem jellemző a bankok akvizíciója a nemzetközi piacokon, hiszen senki sem tudja, milyen helyzetben vannak az egyes pénzintézetek. Az OTP-t ráadásul szigorúan védik a felvásárlás elleni szabályok is.

Hanganyag: Panulin Ildikó


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást