A bankpapírok árfolyama egészen 3855 forintig esett, ami azt jelenti, hogy a napi csúcshoz képest a részvények ára 1000 forinttal, vagyis 22 százalékkal csökkent. Mindez magas forgalommal is párosult, 16 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok.
A börze részvényindexe, a BUX 7,1 százalékos csökkenéssel 15 014 ponton zárt.
Mindeközben a forint árfolyama is hirtelen jelentős gyengülésbe kezdett, amelynek hátterében az állampapírpiacon kialakult feszültség állhat. A napok óta tartó nagyon alacsony likviditás után a délutáni órákban gyakorlatilag megszűnt a kereskedés a magyar másodlagos állampapírpiacon, a vételi oldal eltűnt, az elsődleges állampapír-kereskedők lényegében nem mernek árat jegyezni, így egyelőre nem állnak rendelkezésre a csütörtöki napra érvényes állampapír-piaci referenciahozamok sem.
Régiós hatások
A Cashline elemzője az InfoRádióban kijelentette: Veres János bejelentése - miszerint átdolgozzák a 2009-es költségvetési javaslatot - is befolyásolhatta a tőzsdei árfolyamokat, ugyanakkor ismét eladói nyomás alá kerültek a bankrészvények Nyugat-Európában és Amerikában is.
Kuti Ákos hozzátette: az OTP majdnem kiütötte a napi napi süllyedési limitet, négy és féléves mélypontra süllyedt a bankpapír árfolyama.
A szakember szerint mivel alapvetően pánikról van szó, a megoldás, az árfolyamok emelkedése ugyanolyan varázsütésszerűen jöhet, mint a negatív hangulat.
A forint gyengülésével kapcsolatban megjegyezte, hogy a folyamat összes régiós valutára jellemző volt.
Hanganyag: Zsámboki Zsolt