Az Új Magyarország fejlesztési terv keretében eddig összesen mintegy hat és félezer vállalkozást ítéltek támogathatónak, ezek közül valamivel több, mint négyezer támogatására kötöttek szerződést, ami az összes kis és középvállalkozásnak kevesebb, mint egy százaléka - sorolta az adatokat a Lízingszövetség elnöke.
Mészáros György hozzátette: a magyar kis- és középvállalkozásoknak csak a negyede alkalmas a banki finanszírozásra, ezért többen eleve nem pályáznak uniós támogatásra, holott a lízinggel ez a probléma kiküszöbölhető lenne.
A Lízingszövetség elnöke szerint ugyanakkor a magyar szabályozás hátráltatja a lízing konstrukciókat azzal, hogy nem támogatja ezek alkalmazását.
A szervezet szerint a lízing mellett szólhatna az is, hogy gyorsabb az eljárás, mert a fedezetet maga a beszerzendő eszköz jelenti, és nem kell közjegyzői díjat fizetni, ami jelentős teher a vállalkozásoknak a banki hitel felvétele esetén.
A szövetség adatai szerint az Európai Unióban a lízing elfogadott finanszírozási forma, az EU régi tagállamaiban a GDP 2,5 százalékát teszi ki, és az új gépberuházások egy harmada is ebben a formában jön létre.