Ferencz I. Szabolcs, a MOL kommunikációs igazgatója az MTI kérdésére elmondta: "Célunk a helyzetet egyszer és mindenkorra tisztázni, és megmutatni, hogy az ellenséges felvásárlási kísérletet folytató OMV magatartása nem csupán a korrekt verseny szabályaitól tér el, hanem sérti a törvényeket is".
"Az OMV a vélemény-nyilvánításaival túllépett egy határt, amely kívül esik a legádázabb felvásárlási harcok gyakorlatán is, ezért nincs más választásunk, minthogy az osztrák bírósághoz fordulunk" - fűzte hozzá a MOL kommunikációs igazgatója.
A Reuters hírügynökség a múlt csütörtökön közölt részleteket az Európai Bizottság egyelőre bizalmas dokumentumából, amely megállapítja: ha az OMV felvásárolná a MOL-t, az komolyan korlátozná a piaci versenyt, és magasabb árakhoz vezetne.
Akkor az OMV a MOL-hoz hasonlóan tartalmilag nem kommentálta a bizalmas uniós dokumentumot. Az OMV egyik szóvivője azonban - akit az APA osztrák hírügynökség idézett - úgy nyilatkozott: "Nézetünk szerint most az EU versenyhivatalát kell porondra szólítani, mert a bizalmi szabályok betartása fontos az egész folyamat egyensúlya szempontjából".
Azt mondta, nem tudni, ki rejtőzhet a bizalmi szabályok megszegése mögött, de "a MOL vezetése a múltban sem éppen a finom pengeváltással tüntette ki magát az OMV-vel folyó vitában".