Nem repülhetnek a gépek, míg ki nem derítik a hiba okát

Infostart
2007. szeptember 13. 15:50
Európában és Észak-Amerikában több száz légijáratot kellett törölni, mert a kanadai Bombardier cég egyik géptípusa addig nem repülhet, amíg ki nem derítik két friss baleset okait.

A skandináv légitársaság egyik Bombardier Q400-asának múlt héten leszállás közben letört a jobb oldali futóműve, és a légcsavar darabjai az utastérbe jutottak. A baleset miatt a 69 utas közül szerencsére csak tizenegyet kellett kórházba vinni, kisebb sérülésekkel.

Három napra rá ugyanennek a légitársaságnak egy másik, Koppenhágából a litvániai Palangába tartó járata kényszerleszállást hajtott végre Vilniuszban, mert a fedélzeti műszerek hibát jeleztek a futóműben. Márciusban egy japán légitársaság gépének orr-futóműve nem nyílt ki, és az a Q400-as az orrán landolt.

A Bombardier a japán esetet akkor rövidzárlatnak tulajdonította, a két frissebb eset miatt viszont minden, 10.000. le- és felszállásnál többet teljesített gépet leállítottak, amíg ki nem vizsgálják a hiba okát.

A leállás európai és észak-amerikai légitársaságok összesen hatvan darab ilyen gépet érinti. Európában 112 járatot töröltek.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást