Alig szállnak meg többen a hotelekben, mint tavaly

Infostart
2007. május 16. 16:20
Minimális mértékben, de nőt a hazai szállodák kihasználtsága az év első négy hónapjában - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal adataiból.

A három- négy- és ötcsillagos szállodák a január-áprilisi időszakban 50 százalékos kihasználtsággal működtek, ami egyetlen százalékpontos javulás a tavalyi adathoz képest.

Ugyanebben az időszakban a nettó szobaár-bevétel 4 százalékkal nőtt, és egy kiadott szállodai szoba nettó átlagára 13.300 forint volt.

Az árak közötti eltérés nagyjából változatlan maradt: míg egy budapesti ötcsillagos szállodában egy szoba bruttó 33.000 forintba kerül egy éjszakára, ugyanennyi pénzért öt éjszakát tölthetünk egy vidéki, három csillagos szállodában.

A szobaár-bevétel átlagos növekedése azonban komoly különbségeket takar, mert míg a Balaton-parti három- és négycsillagos szállodákban több mint 20 százalékos növekedést tapasztaltak, a hasonló színvonalú budapesti helyeken 3 százalékkal csökkent az árbevétel.

A vendégéjszakák száma is növekedett, de az árbevételhez hasonlóan a javulást itt is a Balaton-parti, valamint a kelet-magyarországi szállodák adták, míg Budapesten és az ország nyugati részén kevesebb vendéget fogadtak.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást