A PricewaterhouseCoopers Londonban kiadott elemzése szerint Tokió az elővárosokkal együtt számítva 2005-ben 1191 milliárd dollárt termelt.
A japán fővárostól 60 milliárd dollárral maradt le New York, Los Angeles jóval szerényebb eredménnyel, évi 639 milliárd dollárral lett harmadik a rangsorban. A negyedik és ötödik helyen 460 és 450 milliárd dolláros éves GDP-vel Párizs és London szerepel.
Budapest holtversenyben Nápollyal és Helsinkivel
A 151 városgazdaság közül Budapest a 92. A magyar főváros 43 milliárd dollár éves bruttó nemzeti össztermékkel büszkélkedhet, holtversenyben Helsinkivel és Nápollyal. Budapest ezzel az eredménnyel megelőzi Zürichet, Koppenhágát és Brüsszelt, igaz, ezeknek a városoknak a lélekszáma is sokkal kevesebb.
A közép-európai fővárosok közül Budapest a második leggazdagabb a nominális értékben számított GDP alapján. A magyar fővárost csak Varsó előzi meg, Prága viszont csak a 109. A PricewaterhouseCoopers megjegyzi, hogy a legnagyobb városok éves bruttó kibocsátási értéke meghaladja több fejlett európai országét.
Tokió elképesztően gazdag
Tokió például nagyobb gazdasággal bír, mint Spanyolország, Lengyelország vagy Belgium gazdaságának egésze. A távlati előrejelzésből kiderül, 2020-ra Budapest a jelenlegi 92.-ről a 126. helyre csúszhat vissza a listán úgy, hogy az éves GDP-je 6 milliárd dollárral növekedhet.
A PricewaterHouseCoopers 0,9 százalékos éves reálérték-növekedést vár a budapesti gazdaságtól, ami a legalacsonyabb a 151 vizsgált város között.