A langyos ősz, a sok napsütés megédesítette a szőlőszemeket, az utóbbi évek egyik legjobb bora lesz az idei termésből - vélte Friedl Károly.
Közölte: a mustok cukorfoka 20 fok körüli, sőt néhány táblánál még annál is magasabb. A savtartalom kicsit magas ugyan, de a termés mennyiségére sem lehet panaszuk a borvidék gazdáinak: jó közepes hozamokkal fizettek a táblák.
A borvidék központjában, Móron, a 400 hektárnyi termőterület zömét már leszedték, és a hét végéig várhatóan a pincékbe kerülnek a késői érésű fajták is.
A városkörnyéki ültetvények terméséből átlagosan 2.500-3.000 hektoliter bor kerül a hordókba.
Egy másik történelmi borvidékünkön, Tokaj-hegyalján most kezdődik a szüret.
Marczinkó Ferenc, a Tokaji Borvidéki Hegyközségi Tanácsának elnöke közölte: a cukorfok már elérte a 18-20 fokot. Részletek itt!