Egyeztetéseket folytatnak a munkaadói szervezetek, a gazdasági és a vegyes kamarák a magyar gazdaság helyzetéről - értesült az InfoRádió.
Az index.hu internetes portál úgy tudja, hogy legutóbb kedden találkoztak és egyeztettek a gazdasági kérdésekről, teendőkről a vezetők, akik között ott volt Demján Sándor, aki a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségét, Széles Gábor, aki a Munkaadók és Gyáriparosok Szövetségét, és Parragh László, aki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát képviselte.
Nem akarják befolyásolni a kampányt
A vállalkozók azt szeretnék, ha mihamarabb sikerülne egyeztetésre bírni a győztes és a vesztes politikai erőket.
Az InfoRádió megkereste Parragh Lászlót, aki nem cáfolta, hogy egyeztetést folytatnának a munkaadói szervezetek, a gazdasági és vegyes kamarák, ám egyelőre - jövő hét hétfőig - nem nyilatkoznak.
A döntés hátterében valószínűleg az áll, hogy a gazdasági szakemberek nem akarják befolyásolni a választási kampányt, és az embereket a döntéseikben.
Azonnali reformokat szeretnének?
A tartalmi elemekről és részletekről senki nem beszél. Az Index idézi Demján Sándor egyik korábbi kijelentését, mely szerint a választások után az államigazgatás, az egészségügy és az oktatás azonnali reformjára van szükség annak érdekében, hogy a magyar gazdaság elkerülje az összeomlást.
A VOSZ az új kormány számára tízpontos javaslatcsomagot állított össze, melyben egyebek közt a közterhek érzékelhető csökkentését, kiszámítható adórendszert szorgalmazott, valamint felvetette, hogy a választások után a vesztesek támogassák a győzteseket a kétharmados törvények módosításában.