"Azért ezzel a minimálbér-emelgetéssel nagyon óvatosan kellene bánni" - figyelmeztetett Széles Gábor, emlékeztetve arra, hogy amikor a Fidesz-kormány alatt jelentős mértékben - 19 ezer forint környékéről 50 ezer forintra - megemelték a minimálbért, nagyon sok munkahely szűnt meg.
"Egyszerűen vannak olyan iparágak, amelyek nem bírnak el egy ilyen mértékű munkabér emelkedést" - hangsúlyozta Széles Gábor az InfoRádióban, példaként hozva a textil- és a bőripart.
Miután mind a két politikai oldal a költségvetés hiányának csökkentésére törekszik, azt sem árt figyelembe venni, hogy egy ilyen mértékű minimálbér-emelkedés milyen mértékben tolja felfele az egész bérstruktúrát, és ennek hatásaként mennyivel fog többe kerülni a költségvetési szférában dolgozók bére - mondta a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének elnöke, megjegyezve: ez a lépés nem egy takarékosabb állam irányába vezetne.
A munkaadói szövetség elnöke azt is kifogásolta, hogy az érdekegyeztető tanács véleményét nem kérték ki az ügyben. A minimálbér kérdése ugyanis a testület hatáskörébe tartozik, így "nem igazán elegáns, nem szép dolog az érdekegyeztető tanács véleményének megkérdezése nélkül deklarálni" a minimálbér jelentős megemelését - emelte ki Széles Gábor.