Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Furcsa balesetek a ködben

Infostart
2025. január 26. 09:28
A ködös idő nemcsak az embereknek nehezíti meg a tájékozódást.

A januári hideg, ködös időben Zircen két madár is bajba került, és csk egyikük élte túl a dolgot - számol be a veol.hu.

A zirci apátság épülete mellett egy szárcsát találtak elpusztulva, egy vörösbegy pedig egy épületbe repült be - ő szerencsésen túlélte a kalandot.

Kovács Attila ornitológus a Bakonyi Természttudományi Múzeum Facebook-oldalán azt írta: a szárcsa valószínűleg egy épp befagyott tóról igyekezett egy még befagyatlan víztest, például a Balaton vagy a Duna irányába, amikor a nagy ködben eltévedve a bazilika tornyának ütközhetett.

A rossz látási viszonyok között könnyen előfordulhat, hogy a madarak nekiütköznek a környezetből jelentősen kiemelkedő zirci apátság tornyainak. Kisebb madarak tetemét máskor is lehetett már találni az épület falai mellett.