Csütörtökön általában borult lesz az ég, csak estétől szakadozhat fel nyugaton a felhőzet. Sokfelé, de a keleti megyékben csak estétől várható csapadék. A Dunántúl északnyugati részein tartós, kiadós havazásra, kissé délebbre vegyes halmazállapotú csapadékra, míg a délkeleti, keleti részeken döntően esőre kell számítani. Reggel, kora délelőtt többfelé átmeneti jelleggel ónos eső is eshet. Napközben a Dunántúlon egyre többfelé vált át a halmazállapot havas esőre, majd hóra, így estére a Dunántúl nagyobb része fehéredhet ki, a nyugati megyékben vastag hóréteg is kialakulhat. A Dunántúlon az északi, másutt a keleties szelet kísérhetik élénk, olykor erős széllökések. Délutántól a Tiszántúlon délire fordul a szél.
A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 0 és +8 fok között alakul, az Alpokalján lesz a hidegebb.
Az ónos eső lehetősége miatt Veszprém megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Budapestre, Pest, Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki az ónos eső miatt.
A havazás miatt Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Pénteken nyugat felől tovább vékonyodik, szakadozik a felhőzet. Általában kisüt néhány órára a nap, de főleg a Tiszántúlon maradhatnak erősen felhős területek is. A reggeli ködfoltok megszűnnek. Napközben a nyugati és a középső országrészben már nem valószínű számottevő csapadék. Inkább a Tiszántúlon lehet még szórványosan kisebb eső, havas eső, havazás. A nyugati, majd déli szél néhol időnként megélénkül.
Hajnalban általában -6 és +3 fok között alakul a hőmérséklet, a kevésbé felhős nyugati körzetekben azonban -7, -10 fokot is mérhetnek. Kora délután -1, +6 fok valószínű.
Szombaton újabb mediterrán ciklon érkezik, vasárnap nagyobb területen lehet újra csapadék.