Nyitókép: Pexels

Budapest a lista végére került a dugókat vizsgáló felmérésben

Infostart
2018. november 13. 08:04
A globális "dugórangsort" Mexikóváros vezeti (66%), majd Bangkok (61%), Jakarta (58%), a kínai Csungking (52%) és Bukarest (50%) következik.

A 800 ezer lakost meghaladó népességű európai városok közül Bukarestben töltik a legtöbb időt - évente átlagosan 218 órát - közlekedési dugóban az autósok, világviszonylatban pedig a román főváros a harmadik helyen áll a menetidő csúcsidőben mért meghosszabbodása tekintetében - közölte hétfőn a Hotnews.ro hírportál egy nemzetközi felmérés adatait ismertetve.

A holland TomTom navigációs szoftvereket gyártó cég, amely a termékeit használó autósoktól automatikusan érkező forgalmi információkat összesíti 48 ország 390 nagyvárosában, a 2016-ban mért átlagos menetidők alapján állította össze rangsorát.

A vizsgált városok közlekedési leterheltségét egy úgynevezett "torlódási faktor" alapján hasonlítják össze, amely százalékban fejezi ki, mennyivel hosszabbodik a vizsgált menetidő az éjszakai (alacsony forgalmú) időszakhoz képest.

  • Az 50 százalékos átlagos torlódási faktorral a román főváros bizonyult közlekedési szempontból Európa legzsúfoltabb városának, megelőzve Moszkvát (44%), Szentpétervárt (41%), Londont (40%) és Marseille-t (40%).
  • A globális "dugó-rangsort" Mexikóváros vezeti (66%), majd Bangkok (61%), Jakarta (58%), a kínai Csungking (52%) és Bukarest (50%) következik.

A Hotnews.ro által kiemelt adat tekintetében, amely azt mutatja, mennyivel hosszabbodik a menetidő a reggeli és esti csúcsidőben, a bukaresti 90-98 százalékon már csak Bangkok és Mexikóváros tesz túl.

Budapest a 22 százalékos átlagos - és csúcsidőben mért 41-46 százalékos - torlódási faktorával a 41. helyre került Európa legzsúfoltabb nagyvárosának listáján.

A 43 európai térséget összehasonlító felmérésben csak Katowicében és a Ruhr-vidék keleti (dortmundi) részén mutattak ki a budapestinél kisebb zsúfoltságot.

A budapesti 22%-hoz képest Pozsonyban 25%, Kassán 21%, Bécsben 31%-os torlódási faktort mértek.

A képre kattintva megnézheti az interaktív térképet!