Illetéktelen kezekbe juthattak Google-felhasználók adatai – ismerte el hétfőn blogján a Google, miután a The Wall Street Journal nyilvánosságra hozta az adatkezelési problémát. Egyúttal az is kiderült: a Google még márciusban fedezte fel a problémát, és bár akkor orvosolták, úgy döntöttek, hogy sem az érintetteknek nem szólnak, sem a közvéleményt nem tájékoztatják.
A hvg.hu azt írta, hogy Google szerint nem találtak bizonyítékot arra, hogy valaki visszaélt volna a felhasználók személyes adataival. Tény ugyanakkor, hogy a biztonsági rés miatt 2015-től (!) 2018 márciusáig illetéktelenek is hozzáférhettek az érintett, 496 951 felhasználó teljes nevéhez, e-mail-címéhez, születési dátumához, lakhelyinformációihoz, kapcsolati adataihoz, foglalkozásához és profilképéhez.
A vizsgálat során 438 olyan külső alkalmazást azonosítottak, melyeknek akkor is hozzáférésük volt ezekhez az információkhoz, ha a felhasználó nem adott erre engedélyt.
A biztonsági rés minden bizonnyal azért nem okozott ennél is nagyobb problémát, mert a 2011. június 28-án nagy reményekkel útjára indított Google+ közösségi hálózatot évek óta alig használja valaki. Részben ezért is döntöttek most úgy, hogy végleg megszüntetik a szolgáltatást.