Így alakítja az agyat a Facebook és a Twitter

Infostart
2010. június 17. 07:58
A legújabb kommunikációs vívmányok, mint például a blog, a Twitter és a Facebook hatására javul a döntéshozatali képesség, de romlik a hosszú távú memória - állapítja meg egy amerikai író most készülő könyvében. Hasonló eredményre jutott Csepeli György szociálpszichológus Örök visszatérés című munkájában.

.Az agy kapacitása eredetileg százötvenes kapcsolati hálóra volt megszabva, de ez a háló folyamatosan nő, így minden nemzedék esetében újabb kihívások elé kell, hogy nézzen agyunk - mondta az InfoRádiónak Csepeli György.

A szociálpszichológus hozzátette: ma már ez a százötven tagú csoport több milliárdra duzzadt, vagyis globális méretűvé vált, és kérdés, hogyan bírja ezt agyunk.

Ma már a magyarok 55 százaléka rendelkezik internet-hozzáféréssel, és ez az arány folyamatosan nő. A szociálpszichológus szerint a legnagyobb gond az, hogy most már van egy másodlagos és egy harmadlagos digitális szakadék.

Hihetetlen gyorsan változik a technológia, ez is kihívás az agyunk számára. Meg kell tanulnunk még kíváncsibbnak lenni, és gyorsan eldönteni, hogy a rengeteg alternatíva közül melyik az, ami fontos - mondta Csepeli György.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást