eur:
394.16
usd:
365.33
bux:
65384.6
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna

Ne költsünk pénzt a klímaváltozás elleni harcra?

A kanadaiak többsége a bolygó sorsát alapjaiban meghatározó válságként értékeli az éghajlatváltozást. Sokan ugyanakkor úgy vélik, a klímaváltozás elleni küzdelemre költött pénzt célszerűbb lenne az egészségügyi ellátás javítására vagy az államadósság törlesztésére fordítani - derült ki egy kutatásból.

A Harris-Decima által készített felmérés eredményei pontosan tükrözik a számtalan kanadai állampolgár attitűdjére jellemző kettőséget, ami a környezettudatosság elméleti támogatásában, de az anyagi, gazdasági hozzájárulás elutasításában nyilvánul meg.

A felmérés szerint ugyanis, míg a kanadaiak jelentős része meghatározó válságként értékeli a globális felmelegedést, addig a megkérdezettek kétharmada úgy véli, az ember képes lesz alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, 50 százalékuk pedig úgy találja, a klímaváltozás hatásainak csökkentésére fordított összeget célszerűbb lenne az egészségügy fejlesztésére vagy az államadósság törlesztésére fordítani.

A felmérés során a megkérdezetteknek csak mintegy két harmada értett egyet azzal a kijelentéssel, hogy a klímaváltozás az emberiség sorsát meghatározó veszély, így a jelenségre a súlyosságával arányos választ kell adni. A válaszadók 31 százaléka elutasította ezt az állítást - ismertette az eredményt az ELTE TÁTK hírlevele.

A kutatás szerint egyértelmű területi különbségek mutathatók ki az egyetértők és egyet nem értők között. A fővárosban, valamint az atlanti-partvidéken élők nagyobb valószínűséggel értettek egyet az állítással, mint az ország déli középső tartományai, Alberta, Manitoba és Saskatchewan lakosai.

Az eredmények szerint ugyanakkor két olyan kérdés van, amelyben mind a globális felmelegedés elleni küzdelem mellett, mind az ellene érvelők egyetértenek. A válaszadók egyetértenek abban, hogy a globális felmelegedés kihalással fenyeget bizonyos fajokat és ökológiai rendszereket, és úgy vélik, a most élő emberek morális felelőssége az, hogy élhető formában megőrizzék a bolygót a jövő generációi számára.

Címlapról ajánljuk

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője azt mondta, az Iszlám Államnak nem voltak meg a képességei egy a krasznogarszkihoz hasonló terrortámadás kivitelezésére, és Ukrajnára és a Nyugatra igyekezett terelni a gyanút. Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés feje úgy nyilatkozott, Oroszországnak legkésőbb február közepe óta tudomása volt a készülő támadásról, ennek ellenére nem tettek semmit. A harkivi rendőrség vezetője szerint Oroszország egy új típusú irányított bombát vethetett be a városban szerdán, az UMPB D-30-at.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×