Száz megrendezett karambol, 470 milliós kár

InfoRádió / MTI
2009. október 21. 20:32
Négy és fél év börtönbüntetést kapott egy brit férfi, aki 1,6 millió fontot (470 millió forintot) csalt ki biztosítótársaságoktól közel száz közúti balesetet megrendezésével.

A 24 éves Mohammed Patel 2005 és 2008 között 92 karambolt szervezett "klienseinek". Megbízási díja alkalmanként 500 font (147 ezer forint) volt.

A baleseteket hirtelen fékezéssel idézte elő: a mögötte jövő autóknak nem volt idejük megállni. Ezután a biztosítótársaságtól személyi sérülés, jogi költségek és más címszók alatt átlagosan 17 ezer fontot, mintegy 5 millió forintot csikart ki.

A visszaélésre úgy derült fény, hogy egy manchesteri iroda dolgozói felfigyeltek a közeli körforgalomban gyakran előforduló hasonló balesetekre.

Patel 17 vádpontban - egyebek közt összeesküvésben, sikkasztásban és balesetveszélyes vezetésben - elismerte bűnösségét. További 24 vádlottat is elítéltek a csalásban való részvételükért.