Szerdán kérjünk fizetésemelést!

Infostart
2009. augusztus 27. 18:40
A vasárnap kétségtelenül a legnépszerűbb a hét napjai közül, de mi jellemző a többi napra? Ezt vizsgálta meg az amerikai Vermont Egyetem kutatócsoportja, igen eredeti módszerrel: mintegy két és fél millió blog és internet-üzenet végigböngészésével. Az eredményről a brit napilap, a Daily Telegraph számol be.

Azt hihetnénk, hogy hétfőn a legborúsabb a kedvünk, hiszen ekkor kell visszatérnünk a satupadhoz vagy az iskolába. De a vizsgálat szerint ekkor még tart egy kicsit a vasárnapi jókedv, tehát végeredményben a szerda lehet a legnépszerűtlenebb nap. Bár a szerdának is van előnye, mint mindjárt kiderül.

A kedd a blogok beírásának kedvező napja, de nem jó a szexre. Az adatok összegzése azt mutatja, hogy kedden kevesebben élnek házaséletet.

A szerda jó nap arra, hogy fizetésemelést kérjünk. Hétfőn és kedden a főnök a heti munka szervezésével van elfoglalva, csütörtök-pénteken a saját hétvégi programján jár az esze, tehát szerdán a legmegközelíthetőbb. Nem a blogok átvizsgálása révén, hanem a biztosítóktól kapott adatokból derül ki, hogy szerdán történik a legtöbb autóbaleset.

A csütörtök a legjobb nap arra, hogy feladjuk a dohányzást - állítja a kutatócsoport, érdemleges indoklás nélkül.

A péntek erős nap a földrengések tekintetében. Végre egy eléggé fölösleges információ, még ha igaz is, hogy egy-egy pénteki földrengés követelt 30 ezer halálos áldozatot az indiai Gudzsarátban és 40 ezret Iránban.

Szombat. Angliában biztató nap újszülötteknek, hogy lehet belőlük miniszterelnök. Egy sor brit kormányfő született szombaton, Harold Wilsontól Anthony Edenig. Viszont szombaton kapnak legtöbben alkoholmérgezést, ezt a British Medical Journal adatai is megerősítik.

Van-e üröm a vasárnap örömében? A felmérés szerint sokan nem szeretik, hogy fáradságos, és túl sok felfordulással jár a vasárnapi ebéd elkészítése. Gondolom, a háziasszonyok panaszkodnak, a férfiak meg a nap fénypontjának tartják az ünnepi ebédet.

Vasárnap küldik az emberek a legtöbb magánjellegű internet üzenetet. Ezekben tallózhatnak azután a vermonti egyetem szociológusai, hogy uborkaszezon idején újabb kutatási eredményeikkel töltsék meg a világsajtót.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást