A Zuschlag-ügy mellékszálaként indított per vádirata szerint a vádlott a 2003-ban még működő Területpolitikai Kormányzati Hivatal kistérségi megbízottjaként együttműködött egy kiskunhalasi székhelyű gazdasági társaság ügyvezetőjével és egy kunfehértói motel bérlőjével egy vissza nem térítendő állami támogatás megszerzésére irányuló pályázat benyújtásában.
A támogatás folyósítása után Weiszenberger László felhívta a motel bérlőjét, és ötmillió forintot kért tőle, azt állítva, hogy a pályázat elbírálását koordináló minisztérium egy meg nem nevezett döntéshozó munkatársának kell azt visszajuttatni a pályázat elfogadásának fejében, valamint neki is jár valamennyi összeg a közbenjárásáért.
Az eljárás során elhangzott vallomásokból kiderült, hogy Weiszenberger László 2,5 millió forintot megkapott, a másik 2,5 millió forintról pedig egy "kölcsöntartozást" elismerő bizonylatot kapott.
Eredetileg vesztegetést állítva elkövetett hivatali befolyással üzérkedés miatt nyújtott be vádiratot az ügyészség a szabadlábon lévő Weiszenberger Lászlóval szemben.
2008. december 15-én azonban a megyei főügyészség módosította a vádiratot, és Weiszenberger Lászlót hivatalos személy által, fontosabb ügyben, hivatali helyzettel visszaélve elkövetett vesztegetés bűntettével vádolták.
Elismerte bűnösségét
A szerdai tárgyaláson a vádlott védője perbeszédében elismerte védence bűnösségét, de reményét fejezte ki, hogy felfüggesztett börtönbüntetést kap Weiszenberger László.
Fodor Endre tanácsvezető bíró az ítélet indoklásakor kifejtette: nem érti, hogy a vádhatóság miért nem vádolta meg az ügyben a Rózsa Motel tulajdonosát, valamint bérlőjét, továbbá arra sem kapott választ, hogy miért nem próbálták felderíteni a minisztériumi kapcsolatokat, akikre hivatkozással Weiszenberger László a pénzt kérte.
A közéletet szennyező korrupciós háló körvonalazódik ki az ügyben - mondta az ítélet indoklásakor Fodor Endre tanácsvezető bíró.
A törvényi minimumban meghatározott büntetési tételt szabta ki a bíróság, hozzátéve, hogy a büntetés háromnegyedének letöltése után lehet feltételesen szabadlábra helyezni a vádlottat. Mellékbüntetésül a közügyektől is eltiltották Weiszenberger Lászlót
Az ítélet nem jogerős, mert a vádat képviselő Szabó Ferenc megyei főügyész-helyettes a halmazati tételek miatt súlyosbításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbez.