A hollandok büszkék lehetnek az egészségügyi rendszerükre

Infostart
2008. július 10. 06:00
Az amerikaiak a legkevésbé elégedettek az egészségügyi rendszerükkel, míg a hollandok vannak a legjobb véleménnyel a saját országuk által nyújtott ellátásról.

A világ egyik vezető piackutatási cége, a Harris Interactive tíz fejlett ország polgárait kérdezte meg arról, mi működőképes, és mi nem az az egészségügyi rendszerükben.

Az Egyesült Államokban a megkérdezettek harmada gondolja, hogy szinte egyáltalán nem működnek rendesen a dolgok, és az emberek fele véli úgy, hogy alapvető változtatásokra lenne szükség.

A tengerentúlon az emberek maguk választhatják meg, hogy fizetnek-e és ha igen, milyen egészségbiztosítási csomagot. Itt kombinálják az állami és a magánbiztosítást, és ez az az ország, ahol össznemzeti szinten a legtöbbet költenek az egészségügyre.

Hollandiában, ahol kötelező egészségbiztosítás van, a megkérdezettek 42 százaléka gondolja úgy, hogy az ellátórendszer jól működik, és mindössze apró változtatásokra van szükség, és csak 9 százalékot tesznek ki azok, akik alapvetően forgatnák fel a rendszert.

Kanadában és Spanyolországban a megkérdezettek 12 százaléka szervezné át alapjaiban az ellátást, Nagy-Britanniában és Franciaországban 15 százalékuk, Németországban és Új-Zélandon 17 százalékuk, Ausztráliában 18, Olaszországban pedig 20 százalékuk.