Nem reggelizik? Lánya lesz!

Infostart
2008. április 23. 20:15
A nők diétája, illetve reggeliző szokása a fogamzás környékén befolyásolhatja születendő gyerekük nemét - derítették ki brit tudósok.

Azok a nők, akik a fogantatás környékén alacsony kalóriájú diétát folytatnak vagy rendszeresen kihagyják a reggelit, nagyobb eséllyel hoznak világra kislányt, mint kisfiút - állítják az angliai Exeter és Oxford Egyetem kutatói, akik 740 első babájukat váró kismamának az étkezési szokásait vizsgálták közvetlenül a fogamzás előtt, valamint a terhességük első hónapjaiban.

A tanulmányból kiderül, hogy a magas kalóriájú diétát folytató nők 56 százaléka kisfiúnak adott életet, azok közül pedig, akik teherbeesésük környékén kevés energiát vittek be szervezetükbe 45 százalék kislányt szült. A kutatók arra is rámutattak, hogy a fiút szülő nők többsége előszeretettel szed nagyobb mennyiségű táplálék-kiegészítőket, mint például kalciumot, káliumot, valamint C, E és B12 vitamint - ezen felül pedig rendszeresen reggelizik.

A kutatás eredménye választ adhat arra a kérdésre is, hogy az iparilag fejlett országokban már 40 éve miért csökken folyamatosan a fiúk száma. A gazdagabb államokban ugyanis az alacsony kalóriájú diéták hódítanak a nők között, akik ennek következtében csak ritkán reggeliznek, így több kislánynak adnak életet - vélik a kutatók.

Az angliai egyetem tudósai azonban arra kérik a nőket: ne kezdjenek bele egy drasztikus diétába azért, hogy befolyásolják születendő gyermekük nemét. Az előzetes állatkísérletekből ugyanis kiderültek, hogy a nőstények táplálkozási szokásaiban bekövetkezett apró változások is befolyásolhatják az utódok élettartamát. Fontos - teszik hozzá a szakemberek -, hogy a terhesség ideje alatt megfelelő mennyiségű táplálék kerüljön a szervezetbe.