Szívesebben flörtölünk a neten, mint szóban

InfoRádió / MTI
2008. február 14. 06:10
Egy felmérés szerint a megkérdezettek több mint fele állította, hogy szívesebben flörtöl interneten keresztül, mint élőszóban. A legakítvabbak a finnek, a magyarok viszont igen tartózkodónak bizonyultak.

A Windows Live az online udvarlási szokásokat vizsgáló felmérésében Írország, Finnország, Svájc, Ausztria, Görögország, Portugália, valamint Dél-Afrika, Magyarország és Lengyelország 19.968 internet-felhasználója vett részt. A válaszadók között nő és férfi egyaránt szerepelt, a tizenévestől egészen a 40 éves korosztályig.

A finnek 69 százaléka randizott már az interneten, a görögök 62 százaléka pedig flörtölt már teljesen ismeretlen személlyel a világhálón keresztül. A magyarok viszont igen tartózkodónak bizonyultak az ilyen románcok terén: 76 százalékuk tagadta, hogy valaha is kacérkodott volna kollégájával a világhálón.

A megkérdezettek egyébként azzal indokolták az online flörtölést, hogy így elkerülhetik, hogy esetleges zavarukban "elakadjon a szavuk vagy elpiruljanak", emellett a számítógép képernyője előtt több idejük van, hogy frappáns mondatokat, vagy kétértelmű célzásokat találjanak ki.

A válaszadók közel kétharmada rendszeresen használja az azonnali üzenetküldést arra, hogy partnerével flörtöljön, és így vigyen színt a kapcsolatukba. Ötven százalékuk vett már igénybe valamilyen online eszközt ahhoz, hogy kollégájával flörtöljön, és szintén 50 százalékuk válaszolta azt, hogy ezen keresztül beszélgetett idegenekkel.

A kérdőíven tudakolták azt is, hogy mely érzelmet kifejező ikont (emoticont) használtak leginkább az internetezők. A válaszok közt szerepel egyebek közt a rózsacsokor, a csókot formáló száj, két alak, amint kéz a kézben elsétálnak a naplementében, illetve a kiskutya-szemek. A résztvevőket kifaggatták arról is, hogy mely udvarlási szövegeket érezték a legfárasztóbbnak.