Az emberek menthetetlenül optimisták?

Infostart
2007. október 25. 20:40
Az emberek örökletesen optimisták - állapították meg brit kutatók, rámutatva: az agy egy része arra rendezkedett be, hogy sokkal többet gondoljuk a jó dolgokra, mint a rosszakra.

A kutatás kimutatta, hogy az emberek általában jobbnak gondolják az életet, mint amilyen az valójában. Azt gondolják, hogy hosszabb életet élnek majd, mint valójában, és hogy sikeresebbek, mint az átlag. Eközben alábecsülik annak esélyét, hogy elválnak vagy rákosak lesznek.

A kutatók szerint az optimizmus az emberiség túlélési stratégiája, az embereknek ugyanis a pozitív gondolatok adnak erőt. A negatív dolgok viszont gátolnak minket a cselekvésben.

A New York-i Egyetem kutatói azt vizsgálták, hogy az emberek mennyire tartanak lehetségesnek bizonyos változásokat az életükben. Arról kérdezték a kísérlet résztvevőit, szerintük nyerhetnek-e a lottón, valamint arról is, hogy meglátásuk szerint véget érhet-e a párkapcsolatuk.

A résztvevők a pozitív változások bekövetkeztét közelebbi időpontra tették, mint a negatívokét.

A kutatás eredményei megerősítik azt a feltevést is, hogy a problémák együtt járnak a depresszióval. Azaz azok az emberek, akik nem tudják a jövőjüket pozitívan szemlélni, nem képesek a cselekvésre vagy a problémák megoldására sem.