Miért utáljuk a galambokat?

Infostart
2007. április 23. 20:31
A galambháború legújabb fejezeteként London polgármestere betiltotta a madarak etetését a Trafalgar téren. A városban valóságos üzlet lett a galambgyűlölet.

Van, aki szárnyas patkánynak tartja, mások a mocsok miatt nem bírják - a galamb a földkerekség legutáltabb madara. A gyűlölet akár fóbiáig is fokozódhat, de a legtöbben egyszerűen csak utálják, így komoly üzlet lett a "Gyűlölöm a galambokat" feliratú pólók gyártása Nagy-Britanniában.

A galambháború legújabb fejezeteként a londoni polgármester megtiltotta a Trafalgar téren a madarak etetését, és döntését a bíróság előtt is hajlandó megvédeni.

Ken Livingstone évek óta folytatja harcát a galambok ellen, sajátos háborújára sem a pénzt, sem az ötletet nem sajnálja. Még egy sólyompárt is beszerzett közpénzen, hogy minél hatékonyabban vehesse fel a harcot a galambok ellen.

Szegény madarak évszázadokon keresztül nagyra becsült társai voltak az embernek. Charles Darwin például többek között galambokon tanulmányozta az evolúciót, és még a második világháborúban is tömegesen használták üzenetek továbbítására.

Ma viszont a többség már csak a galambok rossz oldalát látja. A legtöbb ember meg van például győződve arról, hogy a madarak betegségeket terjesztenek - hiába győzködik a közvéleményt a galambrajongók, hogy egyetlen dokumentált esetről sem tudunk, amikor bármilyen kór a madárról terjedt volna az emberre.

Az emberek leginkább mégis azért félnek a galamboktól, mert túl sok van belőlük - csak Nagy-Britanniában a becslések szerint 18 millió, és a tojó akár hatszor is költhet évente!