Gergely

spanyol labdarúgás

2021.04.18. 10:05

Barça-diadal: tizenkét perc alatt dőlt el a rekordok fináléja

A Barcelona 4–0-ra nyert a spanyol Király-kupa 2020–2021-es kiírásának döntőjében az Athletic Bilbao ellen. A spanyol kupadöntők történetének rekordpárosításában tizenkét perc döntött a második félidőben: a katalánok mind a négy gólja a 60. és a 72. perc között esett.
2020.11.02. 11:52

Kiderült, ki a Real Madrid koronavírusos játékosa

Vasárnap még csak azt közölte a Real Madrid, hogy az első keret egyik tagja koronavírusos lett, hétfőre kiderült, kiről van szó. Az érintett nagy valószínűséggel nem játszhat az Internazionale elleni, keddi Bajnokok Ligája-mérkőzésen.
2020.10.24. 15:50

A Real Madrid nyerte a Camp Nouban a különleges El Clásicót

A Real Madrid 1-1-es félidő után 3-1-re nyert a Barcelona ellen a zárt kapus Camp Nouban, az El Clásicón. Zinédine Zidane edzőként továbbra is veretlen a Barca otthonában, Messi immár 990 perce nem szerzett gólt a királyi klub ellen. A mérkőzés legjobbjának Sergio Ramost választották.
2020.09.10. 19:40

Elhalasztották a spanyol bajnoki rajtot

Elhalasztották a spanyol labdarúgó-élvonal, hivatalos nevén a LaLiga Santander 2020–2021-es szezonjának nyitányát. Az eredetileg péntekre kiírt Granada–Athletic Bilbao találkozót egy nappal későbbre tették.
2020.07.19. 23:31

Döntetlennel zárt a Real Madrid, Ramos rekorder lett

A Real Madrid a húszcsapatos liga bevezetése, 1987–1988 óta nem zárta ilyen kevés góllal a bajnokságot, mint most. Annak ellenére is, hogy két gólt kapott a Leganéstől, s hogy az újrakezdés után tizenegyedik mérkőzését már nem nyerte meg. Igaz: már biztos bajnokként lépett pályára.
2020.07.16. 15:10

Ma bajnok lehet a Real Madrid, sőt akkor a kupát is megkapja

Ma este bajnok lehet a Real Madrid. Az első változat szerint legyőzi az Estadio Afredo di Stéfanóban a Villarrealt, s akkor a Barcelona eredményétől függetlenül célba ér. A második változat szerint megbotlik, de a Barça sem nyer, ebben az esetben is bajnokot avatnak. Persze létezik egy harmadik változat is: a döntés a vasárnapi záró fordulóra marad.
2020.07.14. 00:05

Már csak két pont kell a Real Madridnak a bajnoki címhez

Bár az első félórát követően nem játszott jól, a Real Madrid 2-1-re győzött Granadában, s ezzel négypontos előnnyel várhatja a csütörtöki utolsó előtti fordulót. Ha abban hazai pályán legyőzi a Villarrealt, bebiztosítja a bajnoki címét.
2020.07.01. 00:05

Újabb pontokat vesztett a Barcelona, Atlético-bravúr a Camp Nouban

Yannick Carrascót választotta a közvetítő tévétársaság a mérkőzés legjobbjának a Barcelona–Atlético Madrid rangadó után. Már ez is jelzi: nem sikerült jól a katalánoknak a meccs a Camp Nouban. A 2-2 tovább csökkenti a Barcelona esélyeit a címvédésre.
2020.06.23. 22:40

Megint nem kapott gólt Diego Simeone csapata

Az Atlético Madrid az újrakezdéskor döntetlent játszott Bilbaóban, de azóta immár harmadszor győzött, kapott gól nélkül. Ezúttal a Levantét verte, 1-0-ra.
2020.06.22. 13:07

A barcelonai sajtó szerint csalással nyert a Real Madrid

A Real Madrid pontszámban utolérte, s a bajnokság végén számító kritérium, az egymás elleni eredmény alapján meg is előzte a címvédő Barcelonát a La Ligában. A „fehérek” – akik ezúttal türkizkék szerelésben játszottak – 2-1-re nyertek San Sebastianban a Real Sociedad ellen.
2020.06.19. 10:50

Csoda történt a Real Madrid mérkőzésén

A Real Madrid 3-0-ra nyert a Valencia ellen az Estádio Alfredo Di Stéfanóban a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának záró mérkőzésén. Ám a győzelem egyáltalán nem volt olyan sima, mint ahogyan azt az eredmény sejteti.