letelepedési engedély
Brexitpánik - Kiderült, hány magyar kért letelepedési engedélyt a britektől
Elérte a kétmilliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz.
Brexitpánik - több ezerrel megugrott a letelepedést kérő magyarok száma
Meghaladta az egymilliót azoknak az európai uniós állampolgároknak a száma, akik tartós letelepedési engedélyt kértek az Egyesült Királyságban a brit európai uniós tagság várható megszűnésének közeledtével.
Eddig több mint 24 ezer magyar kért tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyt
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint eddig több mint 24 ezer magyar állampolgár folyamodott letelepedett státusért a brit hatóságokhoz.
Már az első hétvégén sokan kértek letelepedési engedélyt
Több mint 50 ezer külföldi EU-állampolgár folyamodott letelepedett státusért a brit hatóságokhoz az új elbírálási rendszer szombati teljes körű indulása óta - közölte a brit belügyminisztérium.
A határvédelem fontosságát hangsúlyozták előadók a migrációs konferencián
A jogszerű határátlépés, valamint a határvédelem fontosságát hangsúlyozták előadók a Mathias Corvinus Collegium (MCC) budapesti migrációs konferenciáján vasárnap, a Várkert Bazárban.
Nagy bejelentést tett May - itt az első brexit-változtatás
Theresa May brit miniszterelnök hétfői bejelentése szerint az eddigi tervekkel ellentétben ingyenes lesz a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok számára a brit EU-tagság megszűnése (brexit) utáni időre szóló tartós letelepedési engedély kérelmezése, és akik már befizették a díjat, visszakapják pénzüket.
Brexit: Kérdeznek majd párat
Gyors elbírálást ígér a brit belügyminiszter azoknak az uniós állampolgároknak, akik a brexit után is Nagy-Britanniában akarnak maradni.
Jó hír az angliai munkára készülő magyaroknak
A brit belügyminisztérium szerda este ismertetett, módosított javaslatcsomagja szerint azok az EU-állampolgárok is végleges letelepedési engedélyért folyamodhatnának ötévi törvényes és folyamatos nagy-britanniai tartózkodás után, akik a brit EU-tagság megszűnése után, de még a tervezett átmeneti időszak vége előtt érkeznek az országba.