digitális oktatás
Új irányokat javasol a Közgazdasági Társaság a pandémia utáni időkre
Az oktatásban, az egészségügyben, a foglalkoztatásban és a népesedéspolitikában is változtatásokat javasol a kormánynak a Magyar Közgazdasági Társaság.
A digitális kiégés nem játék, a fiatalok között szedi áldozatait
Az 1995 és 2009 között született korosztály nagyobb része középiskolás, és az online tanulás hatására mentális nehézségekkel küzd.
Horváth Péter: normális, biztonságos munkavégzés csak az oltással lesz lehetséges
Megkezdődik a héten a már regisztrált pedagógusok oltása, a többieknek hétfő éjfélig lehet regisztrálni, hogy időben megkapják a vakcinát. A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke az InfoRádiónak azt mondta: megnőtt az oltási kedv, a pedagógusok átérzik a védőoltások szerepének fontosságát. Arról is beszélt, hogy számos nehézséget, veszélyt és megoldhatatlan helyzetet hozott magával a digitális oktatás.
Bejelentetést tett a kormány az iskolai újranyitással kapcsolatban
Maruzsa Zoltán közlésekor érintette az érettségi ügyét és a tanévzárást is.
Digitális oktatás: „nyugodjon meg mindenki, és gyakoroljunk”
Hétfő óta ismét digitális oktatásra állt át minden magyar oktatási intézmény. A Telenor HiperSuli programjának szakmai vezetője szerint az elmúlt egy év tapasztalatai segítik a hatékony távolléti oktatást. Az InfoRádiónak nyilatkozó egészségfejlesztő szakpszichológus szerint a jelenlegi helyzet a gyerekek és a szülők alkalmazkodóképességét is próbára teszi, de van megoldás.
Meg is jelent a rendelet az óvodai és iskolai gyerekfelügyeletről
A lehetőséget szombaton jelentették be, most kijött a szabályozás.
Itt van, mi vár az általános iskolásokra
Az óvodákat és az általános iskolákat március 8-tól április 7-ig, a tavaszi szünet végéig bezárják. A digitális oktatás nagy terhet jelent majd.
Horváth Péter: szólnak érvek a digitális oktatás mellett az általános iskolában is
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint ugyanakkor rengeteg problémát is felvetne a rendszerszintű iskolabezárás, ezért inkább a differenciált intézkedés híve. Ahogy a középiskolai szóbeli felvételiket is a lehetőségeikhez mérten szervezhették meg az oktatási intézmények.
Félszáz újabb, az online oktatást segítő fejlesztést vezet be a Google
Tekintettel, hogy a járvány időszakában minden eddiginél többen fordultak a technológiákhoz, hogy segítséget kapjanak a tanuláshoz.
Meghosszabbította az ingyennetes segítségét a Telenor
A március 1-ig fenntartott járványügyi korlátozások idejére marad a díjmentes elérés a főbb oktatási oldalak esetében.
Horváth Péter: jó lenne, ha a pedagógusok előrébb kerülnének az oltási tervben
A társadalomnak és a gazdaságnak is szüksége van arra, hogy az iskolák működjenek, ezért jó lenne mielőbb beoltani a pedagógusokat – mondta Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. A győri Révai Miklós Gimnázium igazgatója beszélt arról is, hogyan lehet most felkészülni az érettségire, miként lehetett lezárni az első félévet, és hogy miért vett részt egyre kevesebb pedagógus az országos tesztelésen.
Digitális ugródeszka: milliókat érő segítség érkezik
Nehéz helyzetben lévő általános iskolák számára Digitális ugródeszka néven pályázatot indít a Telenor és a Magyar Református Szeretetszolgálat. A projekt keretösszege 10 millió forint.
Távoktatás közben, diákjai szeme láttára halt meg egy magyar tanárnő
A Bács-Kiskun megyei középiskola tanárát férje próbálta újraéleszteni, miközben egy osztály figyelte, mi történik.
Szerbia óvatosan nyitja az általános és középiskolákat
A diákok egy hétig a tantermekben tanulnak, egy hétig pedig virtuális oktatásban vesznek részt.
Újabb hátraarc: marad a távoktatás Szlovákiában
Szlovákiában nagyon súlyos a járványhelyzet, ezért a szakértőkkel átértékeltük az eredeti tervet, és egyetértettünk abban, hogy egy ideig még minden marad a régiben – mondta Branislav Gröhling, az oktatási tárca vezetője.
Kimaradtak a digitális oktatásból, de leküzdötték a hátrányt
Sikeresen zárult az év végén a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet és az E.ON Hungária Csoport közös programja, amelynek célja a digitális oktatásból tavasszal kimaradt gyerekek felzárkóztatása volt. A csaknem fél éven át tartó Kapaszkodó 2.0 programsorozat különböző állomásain több száz gyerek vett részt, és a megszerzett tapasztalatok alapján a segélyszervezet szakértői egy új oktatási módszertant dolgoztak ki. A gyerekek fejlesztését nyári táborokban kezdték, az őszi–téli időszakban tanulóműhelyekben folytatták, a felzárkóztatást élménynapok egészítették ki.
Kemény követelésekkel állt elő a PDSZ a tanítás újrakezdése előtt
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a tanárok minél gyorsabb beoltását és a digitális munkarend bevezetését követeli a kormánytól.
Újabb hosszabbításokról döntött a kormány a járvány elleni védekezésben
A kormány meghosszabbítja az ingyenes parkolást és a digitális oktatásban résztvevőknek szóló ingyenes internetszolgáltatást – jelentette be Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Facebook-oldalán.
Maruzsa Zoltán: a vártnál kevesebb pedagógus vett részt a tesztelésben
Nem tartja jó ötletnek Maruzsa Zoltán, hogy pedagógusnak készülő egyetemi hallgatókat is bevonjanak a karanténba került tanárok pótlására.
Ebben más az őszi digitális oktatás, mint a tavaszi volt
Sok-sok tapasztalat gyűlik össze a hagyományostól eltérő oktatásszervezésben, ezeket pedig most a HiperSuli program szakemberei időről időre össze is öntik. Így állunk most.