Nyitókép: Pixabay

Szivárványos zászlókat hajigáltak a Dunába, eljárás indul

Infostart / MTI
2026. június 27. 16:04
Rongálás vétség megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).

Rongálás vétség megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az ellen a négy fiatal ellen, akik péntek éjszaka szivárványos zászlókat dobtak az Erzsébet hídról a Dunába – közölte Facebook-oldalán a hatóság szombaton.

Közölték, a rendőrök perceken belül elfogták őket, az eljárást az V. kerületi rendőrkapitányság indította ellenük.

A BRFK egy másik bejegyzésben megerősítette, eljárás folyik a magyar zászló szerda esti vízbe dobása miatt is.