Nyitókép: Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Ezek a Nike-k semmit sem érnek – képek

Infostart
2023. május 5. 14:13
Hamis lábbelikkel megrakott furgonkaraván Csehországba tartó útját szakították meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai Rajkánál.

Csaknem 900 pár ismert márkajelzésű cipő, valamint táskák és kiegészítők lapultak annak a két egymást követő autónak a csomagterében, amiket a pénzügyőrök már nem engedtek tovább a Győr-Moson-Sopron vármegyei útszakaszon.

A világszerte ismert védjegyeket egy-egy díszítőelemmel próbálták elfedni. Az árut semmilyen okmány nem kísérte és a két vietnámi sofőr azt mondta, hogy mindketten annak a cseh fuvarozónak dolgoznak, aki a lábbeliket megvette egy ismert budapesti piacon.

Szakemberek szerint valamennyi termék hamisítvány, amiket a védjegyek tulajdonosainak engedélye nélkül hoztak forgalomba, ezzel 14 millió forint vagyoni hátrányt okozva nekik.

A jogsértő árukat lefoglalták, emellett az elkövetőknek iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény miatt is felelniük kell.

A hamisított termékek kiszűrése a piacról azért is fontos, mert azok nem csak a gazdaság szereplőinek okoznak jelentős károkat, hanem a vásárlókra nézve is egészségügyi kockázatot jelenthetnek – hívja fel a figyelmet közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.