A Baden-Württembergből származó első vizsgálatok eredményei azonban riasztóak, néhány tábla édesség konkrétan alkalmatlan a fogyasztásra – írja a Spiegel. A lap cikkét az economx.hu vette észre.
A német hatóságok 8 darab dubaji csokit vizsgáltak meg közelebbről, és olyan nemkívánatos anyagokat találtak bennük, mint például különböző színezékek, allergének, és idegen zsírok.
Az összesen nyolc minta közül öt különböző tételekből származott egy egyesült arab emírségekbeli gyártótól, míg három minta különböző törökországi készítőktől. A mintákat vagy közvetlenül németországi kereskedőktől vették, vagy az Európai Unióba (EU) történő behozatalkor ellenőrizték.
A három török mintáról kiderült, hogy nem bejelentett szezámot tartalmazott, amely kapcsán főként az allergiások lehetnek érintettek. Az Egyesült Arab Emírségekből származó öt minta a jelentések szerint valódi csokoládé helyett pálmaolajat tartalmazott, ami „a fogyasztók megtévesztésének egyértelmű esete”.
Ráadásul ezek a minták a gyártással kapcsolatos szennyeződések miatt fogyasztásra alkalmatlanok voltak. A mesterséges színezékek miatt szinte valamennyi mintánál alacsonyabb volt az összetevők minősége, mint azt a gyártók állították.
Peter Hauk élelmiszerügyi, vidékfejlesztési és fogyasztóvédelmi miniszter a vizsgálatot ismertetve kijelentette:
a csalástól kezdve az egészségkárosodásig mindenre fény derült az első importált dubaji csokoládé mintákban.
Arra kérte az importőröket, hogy tegyenek eleget kötelezettségüknek, és biztosítsák a hibátlan árut a piacon, mind az egészségvédelem, mint a megtévesztés elleni védelem szempontjából.