Elkelt az üvegcsontú muzsikus zongorája

InfoRádió / MTI
2013. december 16. 22:43
Egy lengyel gyűjtő vásárolta meg árverésen Michel Petrucciani világhírű francia dzsesszzongorista és zeneszerző Yamaha C3 zongoráját, amelyet speciális pedállal láttak el a művész súlyos genetikai betegségére, üvegcsontúságára tekintettel.

A vevő 36 ezer eurót (10,8 millió forint) fizetett egy délkelet-franciaországi aukción a hangszerért, amelyet 11 évesen kapott ajándékba az 1999-ben, 37 évesen elhunyt művész az édesapjától. A vásárló a zongorát saját, hasonló korú fiának szánja, aki nagy rajongója Petruccianinak és állítólag maga is nagyon tehetséges.

Az osteogenesis imperfecta nevű betegségben szenvedő, nemzedéke egyik legjobb dzsesszzongoristájának számító Petrucciani ezen a zongorán szerezte első művét. A hangszer a művész halála után a Petrucciani család otthonában maradt, az apa most költözködés miatt vált meg tőle.

A növekedésben elmaradt Michel Petrucciani mérete miatt nem tudta elérni a zongora pedáljait, ezért édesapja egy speciális mechanikus szerkezetet, egy magasított pedálsort készített hozzá.

A legendás zongorát az elkövetkező hetekben szállítják Lengyelországba.